Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Piotra w Tczewie

PARAFIA: św. Józefa

www.jspierewka.odnowa.opoka.org.pl

W naszej diecezji początki powstania SNE sięgają 1994 r. W grudniu 1996 r. wspólnota ewangelizacyjna istniejąca przy parafii św. Józefa w Tczewie przekształca się w SNE św. Piotra, którą zatwierdza Ksiądz Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga, dekretem z dnia 12.05.1997 r. Szkoła funkcjonuje w ramach Katolickiego Stowarzyszenia w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Piotra”, powołanego dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi z dnia 17 września 1999r.
Charyzmatem naszej wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny w mocy Ducha Świętego, ale także modlitwa indywidualna i wspólnotowa inspirowana Słowem Bożym.

SNE św. Piotra, jest jedną z wielu Szkół Nowej Ewangelizacji, pracuje w oparciu o „Projekt Pastoralny Szkół św. Andrzeja”, stworzony przez Jose H. Prado Floresa.

Członkowie Szkoły uczestniczą w ciągłej formacji rocznej, która polega na cotygodniowych spotkaniach modlitewnych w swoich wspólnotach parafialnych i comiesięcznych spotkaniach formacyjnych w Ośrodku Rekolekcyjnym przy parafii św. Antoniego w Nowej Karczmie. Członkowie Szkoły uczestniczą też w kursach ewangelizacyjnych organizowanych przez Centrum Ewangelizacji i Modlitwy w Stryszawie oraz włączają się w różne inicjatywy ewangelizacyjne.

Obecnie do SNE należą:
• wspólnota w Tczewie, przy par. św. Józefa – spotkania odbywają się w salce przy plebanii w każdą sobotę
po Mszy św. o godz. 800
• wspólnota w Starogardzie Gd. przy par. św. Mateusza – spotkania odbywają się w salce domu parafialnego
w każdy wtorek po Mszy św. o godz.1800
• wspólnota w Nowej Karczmie, przy par. św. Antoniego – spotkania odbywają się w plebanii w każdą środę
po Mszy św. o godz. 1800

Komentarze są wyłączone.