Wspólnota Przymierza – Gwiazda Betlejemska

 
www.gwiazdabetlejemska.com
HISTORIA WSPÓLNOTY
Pierwsze spotkanie, które zapoczątkowało zawiązanie Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska odbyło się w kwietniu 2000 roku w Klukowej Hucie. Inicjatorem tych dni skupienia byli Grażyna i Michał Kapustowie z Sulęczyna. Brało w nich udział kilka małżeństw z dziećmi z różnych miast diecezji.
Aby bardziej poznać założenia i zasady życia we Wspólnocie Przymierza pojechaliśmy wspólnie w sierpniu 2000r. na rekolekcje letnie Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze” z Bielska-Białej, które odbywały się w Ustroniu. W 2001 roku po raz pierwszy samodzielnie zorganizowaliśmy siedmiodniowe rekolekcje letnie. Od tej pory organizujemy je co roku w sierpniu. Pierwsi członkowie wspólnoty deklarację przymierza podpisali 22 czerwca 2002r. W następnych latach dołączali nowi członkowie Przymierza.
 
FORMACJA WE WSPÓLNOCIE
Poza rekolekcjami letnimi uczestniczymy w wielkopostnych i adwentowych dniach skupienia. Prowadzimy również modlitewne czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego oraz dajemy świadectwa z życia na rekolekcjach wielkopostnych i misjach parafialnych w różnych parafiach diecezji pelplińskiej. Wszystkie działania wspólnoty podejmujemy całymi rodzinami.Podstawową-całoroczną formację prowadzimy na otwartych spotkaniach modlitewnych, gdzie uczestniczymy we Mszy Świętej, rozważaniu Słowa Bożego i katechezie dla dorosłych. Oczywiście młodzież i dzieci mają swoje katechezy w grupach wiekowych. Na katechezie podawane są pytania do rozważenia na modlitwie osobistej w ciągu kolejnych dni, a następnie dzielimy się owocami rozmowy z Panem na grupach dzielenia. Spotkania w grupach dzielenia odbywają się w regionach z których pochodzimy: Kartuzy, Żukowo, Tczew, Łęczyce koło Lęborka.STRUKTURA WSPÓLNOTY1. Ruch – spotkania otwarte raz w miesiącu – 1 sobota miesiąca
2. Grupy dzielenia w rejonach Kartuzy, Żukowo, Tczew, Łęczyce koło Lęborka, ………….– dla uczestników spotkań otwartych
3. Spotkania przymierzowe – dla członków Wspólnoty Przymierza i Przymierza w Drodze- raz w miesiącu
4. Przywództwo we wspólnocie
a) Rada Pastoralna – kilka małżeństw i osoby stanu wolnego z Przymierza
– koordynator wybierany z członków Rady Pastoralnej
– ks. opiekun
b) animatorzy
c) odpowiedzialni za diakonie

Komentarze są wyłączone.