Wspólnota Rodzin Domowego Kościoła przy parafii św.Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim

OPIEKUN: ks. Łukasz Wisiecki

www.parafiakatarzyna.pl
OPIS_WSPOLNOTY: W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Starogardzie Gdańskim utworzone zostały dwa kręgi rodzin Domowego Kościoła. Pierwszy powstał półtora roku temu, drugi rok później dzięki inicjatywie ks. Łukasza Wisieckiego, który jest ich moderatorem i opiekunem. Ksiądz służy pomocą w sprawach doktrynalnych i duchowych i z  zaangażowaniem troszczy się o dobro naszych wspólnot.
Posługę pary animatorskiej w spotkaniach pełni małżeństwo z Tczewa: Renia i Jurek Witki, którzy jako para pilotująca nasze młode kręgi odpowiadają za pracę formacyjną, za jego życie duchowe, za przebieg spotkań formacyjno-modlitewnych.
Zarówno jeden jak i drugi krąg tworzy 5 małżeństw. Spotykamy się raz w miesiącu w domach poszczególnych par, wówczas dzielimy się wydarzeniami dnia codziennego, realizacją zobowiązań życia duchowego i rozważamy słowo Boże.
W okresie wakacyjnym odbywają się rekolekcje ewangelizacyjne  i tematyczne dla całych rodzin, gdzie również dzieci mają swoją formację. Z naszego kręgu dwie rodziny udają się w tym roku na rekolekcje I stopnia, które upoważnią do tego, aby już samodzielnie pokierować naszą wspólnotą.
Jako wspólnoty staramy się coraz aktywniej włączać w życie Kościoła:
– służymy podczas liturgii Mszy św.
– prowadziliśmy rozważania Drogi Krzyżowej dla małżeństw podczas Wielkiego Postu
– oraz rozważania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Kiedy staramy się sumiennie realizować nasze codzienne zobowiązania, czyli  modlitwę indywidualną i z całą rodziną, wspólne czytanie, rozważanie słowa Bożego, i dialog małżeński, zauważamy tego owoce:  zaczynamy postrzegać się w inny, głębszy sposób, stajemy się otwarci, wrażliwsi na swoje  potrzeby, staramy się kierować wolą Bożą i ufać w Jego prowadzenie. W rodzinie odczuwamy wtedy Boży pokój i błogosławieństwo.
Ufamy, że każdy kolejny miesiąc przeżyty we wspólnocie i  wierności nauce Chrystusa sprawi, że będziemy wzrastać do świętości w jedności z małżonkiem. W ten sposób uda nam się stworzyć silny fundament oparty na Bogu, niezbędny do dobrego wychowania swoich dzieci, a nasze rodziny staną się dla siebie oparciem w chwilach trudnych doświadczeń.

 

Komentarze są wyłączone.